Umělcova cesta – ranní stránky

Jestli jsi četla můj příběh, víš, že dnes ráda maluji, své obrazy prodávám, vedu kurzy tečkování. Ale dříve jsem se za umělce nepovažovala, ba naopak spíš za nešiku.

Co mi pomohlo?

K otevření mé kreativity mi pomohla kniha, tedy spíš kurz Umělcova cesta.

Tento kurz trvá dvanáct týdnů, postupně plníš různé úkoly, stáváš se tvůrčí. Nepomáhá jen při otevírání se kreativitě, ale také v osobní životě. Nebo mně alespoň pomohla.

I když jsou v kurzu různé úkoly. Dva z nich jsou stále stejné. A já v nich pokračuji stále, s menšími pauzami už několik let. I díky nim se můj život postupně mění.

Jsou to RANNÍ STRÁNKY a SCHŮZKA S UMĚLCEM.

Jednou z prvních věcí, kterou každé ráno udělám je, že vstanu, vezmu si tři prázdné listy papíru a píšu. Píšu Ranní stránky.

Píšu co mě napadne. Nepřemýšlím nad tím. Pouze vyprazdňuji svou mysl. Nekontroluji své myšlenky. Prostě píšu. Když by mne nic nenapadlo, píšu, nevím, co mám psát, jednou, dvakrát, třikrát.

Není to nic složitého. Jen si musím dovolit psát, co mě zrovna napadne. Být upřimná sama k sobě, vše pustit a to mě ranní stránky naučily – Upřímnosti vůči sobě samé:)

Stránky si po sobě ani nemusíš číst, nedávej je ani nikomu číst. Jsou jen tvé. Já jsem ty své občas i pálila. Dnes už tuto potřebu nemám.

Při psaní objevuji spousty programů a ty si zpracuji dalšími způsoby, které se mi za léta osvědčily. 

Ne vždy jsem ranní stránky milovala. Původně jsem jim  říkala „blicí stránky“.  Na stránky jsem „vyblila“  všechny své pocity, strachy, všechno. 

Mé myšlenky a pocity se mi vůbec nelíbily.

Byly doby, kdy jsem stránky i přestala psát. Stále se zde opakovalo jedno a to samé.  A já se bála udělat změny.

Dnes mě naopak stránky nesmírně inspirují. Už vím, že když se začne určité téma objevovat, znamená to nový sen, za kterým vyrazím.

Vím, že se v tu správnou dobu opět objeví ti správní lidé a ty správné příležitosti. Synchronicita. Vzpomenu si na Alchymistu od Coelho a jeho známé.

Když něco opravdu chceš, celý vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit.

Při psaní ranních stránek mne poprvé také napadlo vést kurzy tečkování. Tenkrát mi to připadalo jako taková bláznivá myšlenka.

Ale povedlo se. Následovala jsem svou touhu, překonala svůj ostych, svého vnitřního kritika  a kurzy spustila.  Dnes jsem za to velmi vděčná a ráda.

Víš proč? Protože mi má práce dáva smysl. Dnes jsem například dostala tento nádherný dopis, od účastnice online kurzu tečkování.

Ahoj Jani,
dnes jsem podruhé tečkovala a opět jsem zažila ten samý pocit jako poprvé. Už když si připravuji všechny štětečky, barvy, pomůcky na tečkování jsem nadšená. Hrozně se těším a cítím velké uvolnění. Připadá mi, že se najednou ocitnu úplně v jiném světě a všechny starosti z hlavy mizí. Je to zážitek, který jsem ještě nikdy nezažila. Obrovský relax. Při tvoření vnímám obrázek jako možnost vyjádřit svoje pocity, vybírám si barvy, které mi ladí a cítím nekonečnou svobodu. Jani, děkuji za Tvoje vedení, je skvělé                                                        Jindra

Mám nádherný život, fajn děti, přátele, práci, která mne baví i živí, vedu kurzy, kde se sejdou báječní a inspirativní lidé.

Vyzkoušej to také, vytvoř si podobný rituál. Piš si každé ráno nebo večer své stránky. Naslouchej si a buď k sobě vlídná.

Online kurz o tečkování zdarma

Ochutnávku tečkování, metodu dot painting získáte také v online kurzu zdarma- Tečkovaná relaxace. Naleznete zde krátká videa o tom

  • co je to dot painting
  • čím tečkovat
  • jaké jsou barvy vhodné k tečkování
  • jak si připravit plátno nebo podklad k tečkování

j.san@post.cz
Jsem malířka a lektorka. Učím lidi nalézat a objevovat svou kreativititu v kurzech malování metodou dot painting, tečkování.Více informací o mně nalzenete tady
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.