Barvy a tečkování

Často mluvím o tom, že tečkování je jednoduché a zvládne ho úplně každý. Je to sice pravda, ale při tečkování, tvoření metodou dotpainting můžete narazit na určité, problémy, nebo lépe řečeno je něco, na co byste si měli dát pozor. Co to je?

Barvy

Barva je velmi důležitá. Abyste vytvořili tu správnou tečku, je třeba použít akrylovou barvu, správně si ji připravit. Je to tak trošku alchymie a chce to i trošku cviku. Barvy nesmí být ani moc husté, ani moc řídké.

Hodně to trénujeme a ukazujeme si na živých kurzech tečkování. Správná příprava barvy je i vysvětlena ve video návodu v online kurzu a řešíme ji na našich online setkáváních v tečkovacím klubu.

Podívejte se na jeden z mých prvních obrázků. Vidíte tečky? Vidíte barvy? Nic moc, že. Je to způsobeno tím,

  • že jsem ještě nepoužívala ty správné barvy
  • neměla jsem svá tečkovadla a tečkovala tím, co dům dal
  • barvy jsem si špatně připravovala, nebo lépe řečeno, nepřipravovala jsem si je vůbec. Prostě jsem si je jen dala na paletku a tečkovala
  • a v tečkování jsem neměla praxi

Podívejte se na tečky, které vytvářel můj syn, při našem společném tvoření.

Také vůbec neřešil správnou přípravu barev. Barvičky si prostě jen otevřel a tvořil. Protože se mu toto tvoření líbilo, neřešila jsem je ani já. Ale pokud by chtěl, ráda mu poradím a ukážu, jak si barvu připravit.

Jako jsme každý jiný, každému se líbí něco jiného. A někomu se tento druh teček může líbit.

Co dalšího v tečkování řešíte? Co vám nejde? Barvy? Tečkovadla? Vzory? Kombinace teček? Na některé otázky odpovídám v online kurzu zdarma. Naleznete ho zde na tomto odkaze.

Některé řeším v online kurzech tečkování.

Dalším problémem může být očekávání. Více se mu věnuji v novém článku na blogu zde.

j.san@post.cz
Jsem malířka a lektorka. Učím lidi nalézat a objevovat svou kreativititu v kurzech malování metodou dot painting, tečkování.Více informací o mně nalzenete tady
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.