Živé kurzy Tečkovaná mandala a Zentangl 

Přijďte si opdočinout, zapomenout na starosti všedních dnů a vytečkovat si svou vlastní originální mandalu. 

Domů si odnesete spoustu inspirace, vlastnoručně vytečkovaný obraz,  mandalu, 

Nevyhovují Vám termíny a místa kurzů? Nebo chcete kurz ve vaší firmě, v komunitním centru, s kamarádkami, rodinou u vás na zahradě? Nevadí. Napište mi, domluvíme si individuální kurz, šitý právě vám na míru.

Co vás na kurzu čeká?

 • Dozvíte se, čím vším lze tečkovat
  Doporučím Vám barvy, kterými malovat. Vyzkoušíte si různá "tečkovadla", některá dostanete domů, abyste mohli v tvoření pokračovat. Naučíte se několik málo druhů teček.
 • Namalujete - natečkujete si své vlastní plátno, obraz, kamínek
  Každý si vytvoří, vytečkuje svůj vlastní obrázek, podle nálady a naladění . Získáte inspiraci pro další tvorbu vlastních mandal doma.
 • Odpočinete si
  Odpočinete si s dalšími podobně naladěnými lidičkami. Na kurzu je vždy báječná atmosféra. Tvořením se ovlivňujete navzájem.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Tečkování je skvělá technika, protože... 

 • Tečkování zvládne opravdu každý, i vy 🙂
  K tečkování není třeba žádný malířský ani umělecký talent. Tečkované obrázky zvládne opravdu každý, i ten kdo má problémy nakreslit hranaté prasátko. 🙂
 • Báječně si při ní odpočinete
  Je skvělé vzít do ruky štětec nebo jiný nástroj a klást jednu tečku vedle druhé, vzniknout tak nádherné obrazce, a v duši zavládne klid.
 • Dělá radost
  Vytvoříte nádherné obrázky, dekorace domů nebo dárky pro své blízké.

Co s sebou na kurz? 

NIC! 🙂 

 • Nemusíte si brát vůbec nic
  Vše bude k dispozici. Na kurzu budete mít k dispozici barvy, kružítko, tečkovadla, barevné čtvrtky, šablony. Veškerý materiál je v ceně kurzu.

  Máte svá vlastní plátna, kružítka, motivy, které byste si chtěli vytečkovat? Přineste si je s sebou. Můžete si vzít své vlastní plátno, pokud ho doma máte.
 • Dobrou náladu a chuť tvořit
  Určitě se bude hodit. Ale pokud si necháte dobrou náladu doma, nevadí, nálada je nakažlivá a určitě si tu dobrou spolu navzájem předáme. 🙂
Milá Jano, v sobotu na kurzu to bylo super, moc se mi to líbilo a líbí! Byla jsem už na jednom kurzu malování, ale bylo to o něčem jiném. Malovat - to jsem bohužel darem nedostala, ale tahle metoda - to zvládnu a jsem nadšená. Nicméně jsem se dívala na svoje minulé "kresby" a uvědomila jsem si, že tam mám většinou spoustu koleček a puntíků!!! 🙂 Tak tohle je asi ta správná TEČKA. A úžasné soustředění a tím i meditace. A potěšení Takže ještě jednou díky - jsem ta nejstarší účastnice kurzu, ale nadšená!
Helena Sobotková
Děkuji za dnešní krásný kurz technikou dot painting u Jana San. Obraz se povedl, nádherně jsem si u toho odpočinula a mě myšlenky a soustředění bylo jen na kladení teček jedné vedle druhé.
Magda Břízová

Když přijdou studenti na kurz, často tvrdí, že nemají talent, neumí kreslit a nejsou kreativní. A na konci kurzu si odnáší svůj vlastní, originální a nádherný obraz. Podívejte se na video a přesvědčte se sami.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Termíny kurzů

 • Neděle, 26.11. 2023 14.00-17.00, Tečkovaný svícen, Ratboř u Kolína, cena 660 Kč
  Přijďte si vytečkovat vlastní originální svícen pro sebe nebo své blízké odpočinout v kruhu podobně naladěných lidí. Cena kurzu zahrnuje kurzovné, zapůjčení tečkovacích nástrojů, materiál a barvy pro tvoření, jeden svícen, lehké občerstvení. Na místě je možné koupit další odlitky svícnů a kamenů.
 • Sobota, 2.12. 2023 10.00-13.00, dopolední kurz, Tečkovaná mandala, Ratboř u Kolína, cena 660 Kč
  Přijďte si odpočinout v kruhu podobně naladěných lidí, zapomentou na starosti všedních dnů a vytečkovat si svou vlastní, originální mandalu. Cena kurzu zahrnuje kurzovné, zapůjčení tečkovacích nástrojů, materiál a barvy pro tvoření. Cena nezahrnuje plátno nebo desku, které je možné si koupit na místě.
 • Sobota, 2.12. 2023 10.00-17.00, celodenní kurz, Tečkovaná mandala, Ratboř u Kolína, cena 660 Kč
  Přijďte si odpočinout v kruhu podobně naladěných lidí, zapomentou na starosti všedních dnů a vytečkovat si svou vlastní, originální mandalu. Cena kurzu zahrnuje kurzovné, zapůjčení tečkovacích nástrojů, materiál a barvy pro tvoření. Cena nezahrnuje plátno nebo desku, které je možné si koupit na místě.
 • Sobota, 10.2. 2024 9.00-16.00, celodenní kurz, Tečkovaná mandala, Lysá nad Labem, cena 1200 Kč
  Přijďte si odpočinout v kruhu podobně naladěných lidí, zapomenout na starosti všedních dnů a vytečkovat si svou vlastní, originální mandalu. Cena kurzu zahrnuje kurzovné, zapůjčení tečkovacích nástrojů, materiál a barvy pro tvoření. Cena nezahrnuje plátno nebo desku, které je možné si koupit na místě.
 • Sobota, 10.2. 2024 9.00-12.00, dopolední kurz, Tečkovaná mandala, Lysá nad Labem, cena 660 Kč
  Přijďte si odpočinout v kruhu podobně naladěných lidí, zapomenout na starosti všedních dnů a vytečkovat si svou vlastní, originální mandalu. Cena kurzu zahrnuje kurzovné, zapůjčení tečkovacích nástrojů, materiál a barvy pro tvoření. Cena nezahrnuje plátno nebo desku, které je možné si koupit na místě.

Dot painting - tečkované umění

Dot painting - tečkované umění je původně technika obyvatel Austrálie, Aboriginců. V současné době jí ale tvoří mnoho lidí na celém světě a obrázky a díla, která vznikají se od těch původních australských liší.

Dot painting je technika při které nepotřebujete žádný talent, nepotřebujete umět malovat. Kladete pouze jednu tečku vedle druhé. Tečkami můžete vytvořit celé obrázky, mandaly, květy života nebo pouze obrázky tečkami dotváříte.

Kdo vás kurzem bude provádět?

Jmenuji se Jana Šandová a jsem malířka a lektorka. Učím  lidi nalézat a objevovat svou kreativitu v kurzech malování metodou dotpainting.  

Mým velkým přáním je, aby i ostatní (malí i velcí) objevili metodu tečkování. Proto jsem pro Vás připravitla tento webinář. Proto připravuji stránky o tečkování i facebookovou stránku Tvoříme mandaly a tečkované obrázky. Připojte se ke mně a objevte svět puntíků a teček.

 

Při výuce jazyků a tvorbě svých projektů se setkávám s mnoha zajímavými lidmi. Cítím, že jsou v dnešní době lidé často přetíženi, jsou zaměřeni na výkon, výsledky, podávání 100% výkonu v práci i doma. Upřímně i já jsem někdy upracovaná :). I když mám svou práci nesmírně ráda, mám potřebu mít  vše zorganizované doma i v pracovním světě.

Pro vyrovnání polarit a relaxaci si ráda tvořím, navštěvuji různé kurzy a učím se  nové techniky. Já se vlastně moc ráda a pořád něco učím :). Tvorba mne nesmírně naplňuje, uklidňuje, je pro mne relaxací a meditací zároveň.

 

Tečkovaná mandala

Cena zahrnuje  kurzovné, materiál a barvy na tvoření, zapůjčení tečkovacích nástrojů, know-how pro následné tvoření doma, čas a lektorské vedení během kurzu (4 hodiny).
Domů si odnesete svůj vlastní originální obraz a  akrylové barvy v kelímcích.

Kurz je vhodný pro úplné začátečníky, lidi kteří si o sobě myslí, že neumí tvořit. 

Tečkovaná mandala na kamínek

Cena zahrnuje  veškerý materiál pro tvoření, odlitky kamínků,  know-how pro následné tvoření doma, čas a lektorské vedení během kurzu. 
Domů si odnesete svůj vlastní originální kamínek a spoustu inspirace pro další tvoření. Kurz je vhodný pro úplné začátečníky, lidi kteří si o sobě myslí, že neumí tvořit.  

domů si odnesete vlastnoručně vytečkované kamínky  a spoustu inspirace. Tento kurz je vhodný pro dospělé i děti.

Na kurzu zažijete báječnou atmosféru

Možná vás napadají otázky....

Je kurz i pro děti?

Já sama mám dvě děti. Starší syn, kterému je nyní 17, nikdy netečkoval. Mladší syn, kterému je nyní dvanáct let, se mnou tečkuje rád. Záleží tedy více na tom, jestli máte doma dítko, které je tvořivé, které rádo tvoří. Pokud se na kurz přihlásíte i s dítětem, napište mi prosím soukromou zprávu a věk dítěte. Kurz malovaný kamínek je pro děti vyloženě vhodný. Kamínkování je nyní velmi oblíbené.

Neumím vůbec kreslit, nemám fantazii.
Mohu se přesto přihlásit na kurz?

Ano. Přihlaste se na kurz. To, že neumíte kreslit vůbec nevadí. Tečkování je jak pro ty, kteří jsou tvořiví, tak pro úplné laiky. Na kurzu si ukážeme techniku, druhy tečkování a můžete potom tečkovat i s pomocí předlohy, nebo Vám poradím, pomohu.

Mohu zaplatit v hotovosti na kurzu? 

Ano. Přihlaste se na kurz. A zaškrtněte políčko zaplatit v hotovosti. Raději mi ještě pošlete email, kde Vám potvrdím účast.

Co s sebou na kurz? 

Na kurz si nemusíte brát vůbec nic. Vše, co k tvoření potřebujete máte na kurzu k dispozici. Domů si odnesete vlastnoručně vytečkovaný obraz, ale také  sadu tečkovaných nástrojů a sadu kalíšků s barvami. Budete tedy moci s tečkováním pokračovat i doma. Při tečkování a tvoření budeme používat akrylové barvy, doporučuji tedy obleční, které si můžete zmazat :).

Obrázky účastníků kurzu

Co o kurzu říkají účastníci?

Děkuji moc za včerejší krásné tvořivé dopoledne. Jsem nesmírně ráda, že jsme se sešli, tvoření si užili. Vždycky děkuji, že se setkávám s tolika zajímavými a inspirativními lidmi, např. při učení a včera při tvoření to bylo úplně stejné. Je zajímavé, že stejnou „metodou" vzniknou pokaždé jiná díla.
Já, po jednom z proběhlých kurzů
Ahoj Jani, dnes jsem podruhé tečkovala a opět jsem zažila ten samý pocit jako poprvé. Už když si připravuji všechny štětečky, barvy, pomůcky na tečkování jsem nadšená. Hrozně se těším a cítím velké uvolnění. Připadá mi, že se najednou ocitnu úplně v jiném světě a všechny starosti z hlavy mizí. Je to zážitek, který jsem ještě nikdy nezažila. Obrovský relax. Při tvoření vnímám obrázek jako možnost vyjádřit svoje pocity, vybírám si barvy, které mi ladí a cítím nekonečnou svobodu. Jani, děkuji za Tvoje vedení, je skvělé
JindraÚčastnice online kurzu tečkování
Milá Jani, děkuji za krásné dopoledne v sobotu. Jsem moc ráda, že jsem našla někoho, kdo tvoří podobně jako já, i když tolik jako ty jsem ještě nevytvořila. Malovat neumím, ale techniky jsou pro mne velkým relaxem. Já jsem na kurzu byla spokojená moc. Sešla se skupina stejně naladěných lidí a o tom to je, co lidi spojuje.
Stáňa, účastnice kurzu
Ahoj Jani, ještě nemám nakoupeno dostatečné množství barev, ale už jsem to nevydržela a musela jsem něco "vytvořit". Výsledek posílám v příloze. Koupila jsem si matný lak a není to ono, s tím lesklým to vypadá lépe. A nebo jsem to špatně nastříkala.:-) Ty mé tečky ještě zdaleka nejsou takové, jaké by měly být, možná ani nikdy nebudou, ale to nevadí, opět jsem zažila pár hodin radosti a to je to hlavní, tedy alespoň pro mne.:-) Ještě jednou děkuji, žes mi ukázala jak na to a přeji krásné a tvůrčí dny, Jana.
Já dodávám, že obrázek je nádherný, a za tyto obrázky i dopisy jsem nesmírně ráda 🙂
Málokdy jsem spokojená s tím, co sama rukama vytvořím 😏, ale dnes mám fakt radost. Krásně strávený čas na kurzu dot painting, aneb tečkování u Jany. Za světla je obraz ještě hezčí 😍. Jdu mu u nás doma najít místo ❤️. Děkuji Jana San, moc jsme si to s Naty užily a vidím že moji éru lapačů snů teď vystřídají tečkované obrazy 😀. Začalo to před pár lety korálky díky Gabriela, pak jsem chvíli jela na kytičkách z organzy jako brož, na čelenku atd, pak malování na tašky a po nich zmíněné lapače. Příští meta je drhání aneb macramé 😍. Dělá mi to velkou radost a vidím jak se dají posouvat ty hranice toho, že jsme nebo nejsme na něco šikovní a někdo nám to vtloukl do hlavy 🙄. Navíc se tak učím, že perfektní to být nemusí a taky není, ale dělá mi to radost a o to tu jde 🤩
Štěpánka ČápováKurz můžete darovat!

Udělejte radost manželce, dceři, babičce, tchýni, kolegyni.... Stačí mi napsat na j.san@post.cz a já vám na kurz vystavím dárkový poukaz a domluvíme si způsob úhrady. 

Poukaz zasílám elektronicky ve formátu pdf na vaši e-mailovou adresu. 

 • Chcete se na něco zeptat?
 • Není vám něco jasné?
 • Chcete se poradit?
 • Chcete uspořádat kurz u Vás doma, ve škole, družině, v rodinném centru?
 • Chcete team building ve Vaší firmě? 

Pište mi na e-mail j.san@post.cz, jsem tu pro vás! 

Online kurzy