Tečkování - dot painting

 Online setkání 

 20.3.2021,  9.00 -11.30

Vytvořte si se mnou tečkovaný obrázek - mandalu.

Z pohodlí svého domova se naučíte jednoduchou techniku dot painting.

Uvolníte se, zrelaxujete a zapomenete na problémy všedních dní.

 • Naučíte se namalovat své vlastní krásné originální mandaly a tečkované obrázky, tečku za tečkou.
 • Odpočinete si, naleznete svůj klid a vytvoříte si své vlastní originální obrazy, obrázky, dárky pro své blízké. 

Co tečkujeme?

Vytečkujeme si společně tečkovanou mandalu.

Jak kurz probíhá?

 • Přihlaste se na termín kurzu, který Vám vyhovuje
  Do políčka poznámka vyplňte na jaký termín setkání se přihlašujete.
 • V den konání kurzu Vám odešlu přihlašovací údaje na google meet
 • Při tečkování budu používat dvě kamery
  Vy uvidíte mé ruce i mne. Uvidíte tedy celý postup tečkování, tvoření.
 • Během tvoření se ptáte
  Při tečkování se můžete zeptat, ústně nebo použít chat. Získáte okamžitou zpětnou vazbu.
 • Poradím Vám
  Když budete potřebovat radu, ukážete svůj obrázek, poradím Vám já, ale i ostatní. Společně vymyslíme, jak na to :). Budeme se vzájemně inspirovat.

Co pro kurz potřebujete?

K tečkování těchto projektů budu používat

 • Tečkovací pera
 • Dřevěné tyčky na tečkování
 • Akrylové barvy
  Doporučuji sadu akrylových barev primo
 • Kamínky
  Pro odpolední kurz potřebujete přírodní kamínky nebo používám odlitky kamínků z keramické sádry
 • Destičku
  Pro tečkování mandaly používám dřevěnou destičku 25x25cm, ale můžete si také připravit plátno, nebo si tečkování vyzkoušet na barevnou čtvtrku.
 • Kružítko a pravítko
 • Obyčejnou tužku
 • Houbičku na nádobí
  1/4 houbičky na nádobí
 • Fén
  Pro urychlení procesu používám fén.
 • Gumu
 • Špejli
  Špejle na míchání barev
 • Kelímek s čistou vodou
 • Vatičku na uši, tzv. uchošťour
 • Internetové připojení, telefon nebo počítač

Všechny potřebné věci koupíte v našem eshopu. Klikněte na odkaz nebo obrázek. Připravila jsem pro Vás také startovací balíček.

Termíny

 • 20.3.2021 Tečkovaná mandala
  9:00-11:30

Dot painting - tečkované umění

Dot painting - tečkované umění je původně technika obyvatel Austrálie, Aboriginců. V současné době jí ale tvoří mnoho lidí na celém světě a obrázky a díla, která vznikají se od těch původních australských liší.

Dot painting je technika při které nepotřebujete žádný talent, nepotřebujete umět malovat. Kladete pouze jednu tečku vedle druhé. Tečkami můžete vytvořit celé obrázky, mandaly, květy života nebo pouze obrázky tečkami dotváříte.

Kdo vás kurzem bude provádět?

Jmenuji se Jana Šandová, vyučuji jazyky a také ráda tvořím. 

Při výuce jazyků a tvorbě svých projektů se setkávám s mnoha zajímavými lidmi. Cítím, že jsou v dnešní době lidé často přetíženi, jsou zaměřeni na výkon, výsledky, podávání 100% výkonu v práci i doma a mnohdy se cítí sami. Upřímně i já jsem někdy upracovaná :). I když mám svou práci nesmírně ráda, mám potřebu mít  vše zorganizované doma i v pracovním světě.

Pro vyrovnání polarit a relaxaci si ráda tvořím, navštěvuji různé kurzy a učím se  nové techniky. Já se vlastně moc ráda a pořád něco učím :).

Tvorba mne nesmírně naplňuje, uklidňuje, je pro mne relaxací a meditací zároveň.

Zde naleznete ukázky z kurzů, a tvorbu mých studentů. Mé vlastní obrázky naleznete zde. 

Abychom vám vše maximálně ulehčila, připravila jsem pro vás 

KREATIVNÍ  STARTOVACÍ  BALÍČEK

V packu získáš najednou vše, co potřebuješ k tomu, abyste mohli začít v pohodlí domova tečkovat, tvořit mandaly metodou dot painting.

Co Start Pack obsahuje?

 • Sadu tečkovacích nástrojů, tzv. tečkovací pera
  S nimi vytvoříš různé druhy drobných teček.
 • Sadu 6 dřevěných tyček na tečkování
  Touto sadou vytvoříš velké tečky.
 • Dřevěnou destičku na malování
  Dřevěná deska ve velikosti 25x25cm, opatřená háčkem. Namalujete obraz a můžete okamžitě pověsit.
 • Sadu akrylových barev Primo 6x65ml
  AKRYLOVÉ BARVY PRIMO, SADA 6 X 25 ML, PALETA, BLISTR. Akrylové barvy Primo na vodní bázi s vysokým obsahem pigmentu a výbornou krycí schopností. Vhodné pro jakýkoliv druh podkladu dřevo, kov, keramiku nebo i pro techniku decoupage- ubrouskové techniky, jsou nesmyvatelné a odolné vodě. Sada 6x25ml.
Sada nástrojů na teckovani
Sada nastroju na teckovani

Jaká je cena kurzu?

Cena kurzu

Cena za kurz - 290 Kč (tato cena nezahrnuje materiál a tečkovací nástroje)

Kurz a kreativní balíček, včetně poštovného - 1000 Kč

Možná vás napadají otázky....

Je kurz i pro děti?

Ano, je to příjemně strávený čas s vašimi dětmi. Jednoho z kurzů se účastnila maminka se dvěmi dcerami. Esterka, které je 6 let tečkovala s námi. Mladší dcera si hrála a tečkování jenom okukovala. Já sama mám dvě děti. Starší syn, kterému je nyní 17, nikdy netečkoval. Mladší syn, kterému je nyní dvanáct let, se mnou tečkuje rád. Záleží tedy více na tom, jestli máte doma dítko, které je tvořivé, které rádo tvoří. Pokud se na kurz přihlásíte i s dítětem, napište mi prosím soukromou zprávu a věk dítěte.

Bude z kurzu záznam?

Ne, z kurzu není záznam. Ale připravila jsem pro Vás dárek. Na tomto odkaze nalezneš jednotlivé video návody tečkovaných mandal a kamínků. Všichni účastníci tohoto kurzu získají jako dárek jeden z video návodů. 

Neumím vůbec kreslit, nemám fantazii.
Mohu se přesto přihlásit na kurz?

Ano. Přihlaste se na kurz. To, že neumíte kreslit vůbec nevadí. Tečkování je jak pro ty, kteří jsou tvořiví, tak pro úplné laiky. Na kurzu si ukážeme techniku, druhy tečkování a můžete potom tečkovat i s pomocí předlohy, nebo Vám poradím, pomohu.

Jaké potřebuji barvy?

Abych vše zjednodušila budu používat akrylové barvy primo ze startovacího balíčku. Ale můžete použít  jiné, své vlastní akrylové.  Určitě ale doporučuji mít připravená tečkovací pera.

Nevyhovuje mi termín kurzu, budou i další termíny kurzů?

Ano. Mám ráda živá setkání na kurzech. Ta ale nyní nejsou možná, proto tato online setkání. Pokud Vám nevyhovuje termín kurzů, napište mi.  Najdeme spolu termín, který Vám bude vyhovovat. Můžeme takto připravit například kurz pro Vás, Vaši kamarádku, Vaše děti. Vytvořte si svou vlastní skupinku. Opět budete k tečkování potřebovat akrylové barvy a tečkovací pera. Můžete se také přihlásit do online kurzů tečkování, které jsem připravila. Jsou zde videonávody s přesným postupem tečkování. Všichni účastníci živých i online kurzů získají také přístup zdarma do našeho tečkovacího klubu.

Obrázky účastníků kurzu

Co o kurzu říkají účastníci?

"Výsledek včerejšího kurzu 🙂 jsem z ní nadšená - moje úplně první 😁" To napsala k této mandale Iva, účastnice našeho sobotního online tečkování. V našem tečkovacím klubu přibyly její další tečkované kamínky.
Iva, účastnice prvního online tečkovacího setkání
Děkuji moc za včerejší krásné tvořivé dopoledne. Jsem nesmírně ráda, že jsme se sešli, tvoření si užili. Vždycky děkuji, že se setkávám s tolika zajímavými a inspirativními lidmi, např. při učení a včera při tvoření to bylo úplně stejné. Je zajímavé, že stejnou „metodou" vzniknou pokaždé jiná díla.
Já, po jednom z proběhlých kurzů
Ahoj Jani, dnes jsem podruhé tečkovala a opět jsem zažila ten samý pocit jako poprvé. Už když si připravuji všechny štětečky, barvy, pomůcky na tečkování jsem nadšená. Hrozně se těším a cítím velké uvolnění. Připadá mi, že se najednou ocitnu úplně v jiném světě a všechny starosti z hlavy mizí. Je to zážitek, který jsem ještě nikdy nezažila. Obrovský relax. Při tvoření vnímám obrázek jako možnost vyjádřit svoje pocity, vybírám si barvy, které mi ladí a cítím nekonečnou svobodu. Jani, děkuji za Tvoje vedení, je skvělé
JindraÚčastnice online kurzu tečkování
Milá Jani, děkuji za krásné dopoledne v sobotu. Jsem moc ráda, že jsem našla někoho, kdo tvoří podobně jako já, i když tolik jako ty jsem ještě nevytvořila. Malovat neumím, ale techniky jsou pro mne velkým relaxem. Já jsem na kurzu byla spokojená moc. Sešla se skupina stejně naladěných lidí a o tom to je, co lidi spojuje.
Stáňa, účastnice kurzu
Ahoj Jani, ještě nemám nakoupeno dostatečné množství barev, ale už jsem to nevydržela a musela jsem něco "vytvořit". Výsledek posílám v příloze. Koupila jsem si matný lak a není to ono, s tím lesklým to vypadá lépe. A nebo jsem to špatně nastříkala.:-) Ty mé tečky ještě zdaleka nejsou takové, jaké by měly být, možná ani nikdy nebudou, ale to nevadí, opět jsem zažila pár hodin radosti a to je to hlavní, tedy alespoň pro mne.:-) Ještě jednou děkuji, žes mi ukázala jak na to a přeji krásné a tvůrčí dny, Jana.
Já dodávám, že obrázek je nádherný, a za tyto obrázky i dopisy jsem nesmírně ráda 🙂
Málokdy jsem spokojená s tím, co sama rukama vytvořím 😏, ale dnes mám fakt radost. Krásně strávený čas na kurzu dot painting, aneb tečkování u Jany. Za světla je obraz ještě hezčí 😍. Jdu mu u nás doma najít místo ❤️. Děkuji Jana San, moc jsme si to s Naty užily a vidím že moji éru lapačů snů teď vystřídají tečkované obrazy 😀. Začalo to před pár lety korálky díky Gabriela, pak jsem chvíli jela na kytičkách z organzy jako brož, na čelenku atd, pak malování na tašky a po nich zmíněné lapače. Příští meta je drhání aneb macramé 😍. Dělá mi to velkou radost a vidím jak se dají posouvat ty hranice toho, že jsme nebo nejsme na něco šikovní a někdo nám to vtloukl do hlavy 🙄. Navíc se tak učím, že perfektní to být nemusí a taky není, ale dělá mi to radost a o to tu jde 🤩
Štěpánka Čápová

Termíny konání online setkáníPřihlaste se na online tečkované setkání. Do políčka Poznámka vyplňte termí kurzu na který se hlásíte. K tečkování budete potřebovat tečkovací nástroje a akrylové barvy. • 20.3.2021 Tečkovaná mandala
  9:00-11:30 hodin

Kurz můžete darovat!

Udělejte radost manželce, dceři, babičce, tchýni, kolegyni.... Stačí mi napsat na j.san@post.cz a já vám na kurz vystavím dárkový poukaz a domluvíme si způsob úhrady. 

Poukaz zasílám elektronicky ve formátu pdf na vaši e-mailovou adresu. 

 • Chcete se na něco zeptat?
 • Není vám něco jasné?
 • Chcete se poradit?
 • Chcete uspořádat kurz u Vás doma, ve škole, družině, v rodinném centru?
 • Chcete team building ve Vaší firmě? 

Pište mi na e-mail j.san@post.cz, jsem tu pro vás! 

On-line kurzy

Nauč se malovat tečkované mandaly  a obrázky krok za krokem v pohodlí domova. Tečku za tečkou!


 • Naučíš se připravit si plátno.
 • Budeš vědět, jak si správně namíchat barvy.
 • Naučíš se různé druhy teček.
 • Zrelaxuješ při tvorbě mandal a dalších obrázků.

On-line kurz

a kreativní sada

Tečkovaný kamínek 


Naučíš se, jak si vytvořit svou vlastní originální tečkované kamínky.

Půjdeme spolu krok za krokem. Podle návodu  si  vytvoříš tečkované kamínky

On-line kurz

a startovací balíček

Tečkovaná mandala


Naučíš se, jak si vytvořit svou vlastní originální tečkovanou mandalu.

Půjdeme spolu krok za krokem. Podle návodu  si  vytvoříš čtyři tečkované mandaly. Krásné dekorace domů nebo dárky pro své blízké.

On-line kurz

a startovací balíček

Tečkování


Pochopíš princip tečkování, naučíš se tvořit tečkované obrázky a také si vytvoříš svou vlastní originální tečkovanou mandalu.

Půjdeme spolu krok za krokem. Díky všem univerzálním informacím můžeš tvořit dál,  další obrazy, obrázky, dárky pro své blízké. 

Vše potřebné pro tečkování, tečkovací nástroje, barvy naleznete v tomto eshopu. Klikněte na obrázek.